Bij het samenstellen van de FAQ ben ik uitgegaan van PHP4.0 (Beta4). Dit aangezien de verwachting is dat PHP4 binnenkort overal in gebruik zal worden genomen.
Op dit moment staat PHP4 nog niet op een mirror in Nederland. Je kan de nieuwste versie downloaden vanaf.
http://www.php.net/version4/downloads.php
Voor het installeren van PHP4.0 ben ik uitgegaan van de volgende configuratie.
Deze configuratie heb ik op een Red Hat 6.0 distributie draaien maar dit mag op zich niets uitmaken. Mocht je MySQL en Apache via een package system zoals rpm hebben geïnstalleerd zorg er dan voor dat je ook de development packages laat installeren.
Zorg dat je een directory hebt waar je php kan compileren en pak de source uit op de volgende manier en ga naar de directory die is aangemaakt:
$tar -zxf php*.tar.gz
$cd php-4.0b4pl1
Controleer of apxs op je machine aanwezig is. Dit kan met locate danwel whereis. Deze locatie heb je nodig om als parameter mee te geven aan het configure script.
Aan configure script kan je een heleboel opties mee geven. Deze opties kan je bekijken door het volgende in te typen:
$ ./configure --help | less
Om PHP te installeren met de opties die wij nodig hebben (MySQL) heb je in ieder geval de volgende opties nodig:
$ ./configure --with-apxs=/path/apxs --with-mysql --enable-track-vars
--enable-trans-id
Als het script klaar is is het tijd om de module te maken:
$ make
Hierna moet je als root de module installeren:
$ su
(Geef je wachtwoord op)
# make install
Het script heeft als het goed is alle opties in de configuratie bestanden van Apache aangepast en de php.ini op de juiste plek gezet. Maak een bestandje aan waarin je de volgende code zet:
<?phpinfo()?>
Plaats dit bestand in de root van de apache server en roep het op via de browser. Let op dat PHP4.0 de bestanden ziet met een extensie .php. Als alles goed is gegaan dan zie je een informatie scherm waarin alle opties van PHP zichtbaar worden.
Op http://prometheus.zerodivide.net/apache_kit/about/ kan je een Apache Compile Kit downloaden die het zware werk voor je doet. Op dit moment heb ik er nog geen ervaring mee opgedaan. Volgens de website werkt het i.i.g. met Apache 1.3.12 en PHP3/4 (t/m Beta3).
Tip van Alfred Munnikes.