Haal het bestand lkcdutils-xxx.src.rpm op en installeer het met rpm -i kcdutils-xxx.src.rpm . Een bestand met de naam lkcdutils-xxx.tar.gz zal worden geplaatst in de directory /usr/src/redhat/SOURCES. Dit bestand is een gecomprimeerd tar image van de lkcd broncodestructuur. Pak de broncode uit in een directory naar keuzen zoals "/usr/src" met tar -zxvf kcdutils-xxx.src.rpm . Er zal nu een directory genaamd "kcdutils-xxx" worden aangemaakt met de broncode van de LKCD utility's.
LKCD gebruikte de standaard GCC compiler en make files. Voor het bouwen van de suite, cd je naar de LKCD src directory en start ./configure om de configuratiebestanden te configureren. De volgende stap bestaat uit de uitvoering van make om de utility's te compileren en tenslotten uit het opstarten van make install om de utility's en de manpages te installeren.
/etc/sysconfig/dump # Configuratiebestand voor dump /sbin/lcrash # Het crash utility /sbin/lkcd # Script om een crash te configureren en # op te slaan /sbin/lkcd_config # Configuratie-utility voor dump /sbin/lkcd_ksyms # Utility voor het reconstrueren van # kernel symbolen /usr/include/sial_api.h # Header file voor de SIAL API /usr/lib/libsial.a # Simple Image Access Language library /usr/man/man1/lcrash.1 # man page voor lcrash /usr/man/man1/lkcd_config.1 # man page voor lkcd_config /usr/man/man1/lkcd_ksyms.1 # man page voor lkcd_ksyms /usr/share/sial/lcrash/ps.sial # ps opdracht implementatie van SIAL |
Je kunt voorgecompileerde utility's van rpm installeren met rpm -i kcdutils-xxx.rpm . Je zult nog steeds de kernel moeten patchen en de patches voor de opstartscripts moeten installeren. Je kunt echter het compileren van de utility's overslaan.
De volgende stap bestaat uit het patchen en hercompileren van de kernel. Je zult de broncode van de kernel moeten patchen met het lkcd-xxx.diff bestand dat je downloadde vanaf http://lkcd.sourceforge.net/. Kopieer de patch naar dezelfde directory als je kernel en geef de opdracht patch -p0 < lkcd-kernelxxx.diff. Zorg dat de patch dezelfde versie heeft als de kernel die je gaat patchen. Vervolgens zul je de kernel moeten configureren om de crash dump ondersteuning te activeren. Standaard is de crash ondersteuning uitgezet na toepassing van de patch. Als je make menuconfig of make xconfig gebruikt, is de optie "LKCD support" te vinden onder kernel hacking. Wellicht dat je ook nog andere kernelfeatures moet activeren die je nodig hebt. Zie de Linux Kernel HOWTO voor meer details.
De volgende stap bestaat uit het compileren en installeren van de met crash geactiveerde kernel. Start in onderstaande volgorde de volgende opdrachten op vanuit de directory met kernel bronbestanden.
make depend make install make modules make modules_install |
Hiermee zal de nieuwe kernel worden gecompileerd en geïnstalleerd. Je moet ook het bestand Kerntypes vanuit de directory met kernbroncode kopiëren naar de /boot directory. Wellicht dat je ook nog het bestand lilo.conf moet wijzigen zodat er in wordt verwezen naar je nieuwe kernel. Zie http://www.linuxdoc.org/HOWTO/Kernel-HOWTO.html voor meer informatie over het compileren en installeren van een kernel.