Denk eraan dat je beschadigde CD-ROM's nog altijd als onderzetters kunt gebruiken. :-)
Controleer alsjeblieft eerst of de writer werkt onder de software welke is meegeleverd (=onder een andere besturingssysteem). Concreet:
Als het "zelfs niet werkt" met de meegeleverde software dan heb je te maken met een hardwareconflict of beschadigde hardware. Als het wel werkt en je gebruikt loadlin om Linux te booten, dan is het een probleem met loadlin. Loadlin veroorzaakt een warme boot met de meeste hardware reeds geïnitialiseerd en dat kan de Linux kernel is verwarring brengen.
Onder Linux zijn een aantal versies van de C-library incompatibel (bevatten fouten), dus een applicatie die is gelinkt met de ene versie zal niet werken met een andere. Een voorbeeld van een foutmelding teweeggebracht door voorgecompileerde binary's is het volgende:
[root@Blue /dev]# cdrecord -eject dev=0,6,0
cdrecord: No such file or directory. No read access for 'dev=0,6,0'.
De oplossing is de installatie van een nieuwere C-library.
Probeer Linux eens. De installatie en configuratie van SCSI-drivers voor DOS is een hel. Linux is te gecompliceerd? Ha!
Naar alle waarschijnlijkheid worden deze foutmeldingen veroorzaakt door
Onder diverse omstandigheden verbreken/herstellen SCSI-devices (elektronisch) de verbinding met de SCSI-bus. Als deze mogelijkheid niet beschikbaar is (controleer de controller en kernelparameters) komen een aantal writers in de problemen tijdens het branden of fixeren van de CD-R.
Vooral de NCR 53c7,8xx SCSI-driver heeft deze feature standaard gedeactiveerd, dus wellicht dat je dit eerst na wilt kijken:
NCR53c7,8xx SCSI support [N/y/m/?] y
always negotiate synchronous transfers [N/y/?] (NEW) n
allow FAST-SCSI [10MHz] [N/y/?] (NEW) y
allow DISCONNECT [N/y/?] (NEW) y
Als cdrecord medium errors meldt in de vorm van "Sense Key: ... Medium Error, Segment ...", dan is het medium niet leeg. Probeer over te schakelen van blank=fast naar de meer betrouwbare blank=all als je CD-RW's gebruikt. Gebruik je alleen CD-R, zorg dan dat de CD-R nog nooit eerder een CD-writer heeft gezien voordat je discs uitprobeert van een andere fabrikant.
Een aantal mensen meldde problemen bij het afspelen van hun zelfbeschreven CD's. Zeer oude audio-spelers of apparaten voor in de auto kunnen problemen hebben met CD-R's, alhoewel dit heel zeldzaam is. Zeer frequent zijn problemen met CD-RW's, omdat ze het laserlicht niet zo goed reflecteren als CD-R's en door de fabriek geperste "silver" discs.
Door het invoegen van de SCSI-hostadaptor emulatie, wijzigt de benaming van SCSI-devices. Als je scanneer voorheen /dev/sg0 was, kan het nu /dev/sg1 of /dev/sg2 zijn. Vooraanstaande kernelontwikkelaars dachten niet na, en ontkende in het verleden oplossingen zoals devfs. Maar dat is een heel ander verhaal. Het eerste dat je zou moeten proberen is de link naar /dev/scanner in te stellen zodat het verwijst naar het werkelijke generic SCSI-device. Voorbeelden:
cd /dev
ls -l scanner # toon de huidige instelling
ln -sf sg2 scanner
# test the scanner
ln -sf sg1 scanner
# test the scanner
# and so on
Ontwikkelaars van toepassingen zouden eens zorgvuldig ondersteuning voor dit gevaarlijke en gevoelig voor fouten bevattende benoemingsschema moeten overdenken. Overweeg op z'n minst het gebruik van tussenoplossingen zoals de SCSI-coördinaten gebruikt door cdrecord.