Het Umsdos project werd in 1992 gestart en via het net als een patch beschikbaar gesteld in januari 1994. In juli werd het opgenomen in de standaardkernel, te beginnen met kernel 1.1.36.
Umsdos werd eerder opgenomen in de Slackware distributie zelfs nog voor het officieel in de officiële kernel werd opgenomen.
Umsdos werd beginnend met kernel 1.1.60 verbeterd. De performance werd vooral voor schrijfacties dramatisch verbeterd. Sinds 1.1.70 , is het weer stabiel.
In Linux 1.2.2 werd een belangrijke bug opgelost. Deze bug zorgde sinds het begin bij gebruikers voor nogal wat ongerief (een aantal bestanden werden in stilte hernoemd, waarbij de droeve indruk werd gewekt dat ze waren verwijderd). Slackware 2.2 wordt nog steeds geleverd met kernelrelease 1.2.1 waarin deze bug nog zit.
Het is als een patch beschikbaar voor kernel 1.0.x. Vanaf kernel 1.2 is het ingebouwd. Het kan in de kernel worden gecompileerd of als een module worden geladen. Als je umsdos als een module wilt laden, denk er dan om dat je ook het Ms-DOS fs als een module moet laden. Dit komt door een beperking in het modulesysteem (een aantal symbolen wordt alleen geëxporteerd als de drivers als een module zijn geïnstalleerd).
Ik dacht dat alleen Slackware het tot dusverre ondersteunt. Ik heb het vast en zeker verkeerd, dus stuur me alsjeblieft info om dit te kunnen corrigeren.
De home site voor Umsdos is sunsite.unc.edu. Kijk in de
directory /pub/Linux/system/Filesystems/umsdos
.
Er is een heleboel technische documentatie over de interne
werking van Umsdos. Het is zowel beschikbaar in HTML
-
als in tekstformaat op dezelfde lokatie als de utility's.
Zover ik weet, is de HTML
versie niet online op enige website
beschikbaar. Je moet het downloaden en "uitpakken" en het lokaal
lezen.
Jacques Gelinas jacques@solucorp.qc.ca