Met de standaardversie van de 2.0.x kernels krijg je de 0.26 versie van het ppa.c programma. Dit is een zeer betrouwbaar en eenvoudig programma. Het is al veel gebruikt en misbruikt en heeft zich goed staande weten Het enige dat slecht is aan dit programma is dat het niet erg snel is. Op mijn computer heb ik kernelversie 2.0.30 en 2 parallelle poorten. Dit is ook een low-buck computer pentium 133 - 16 meg memory, 5 gig maxtor eide harddisk. De computer kostte me 500. U.S. Dollars en de disk was 250. Ik ben goedkoop uit, maar wat dan nog.
Ik had de ZIP-drive op de tweede poort en de printer op de eerste poort. De tweede poort was een oude add in kaart, geen epp mode. Dit zorgde dat de driver in 4 bit mode draaide.
Om de performance vast te stellen, kopieerde ik het netscape tar-bestand vanaf de harddisk naar de zip-drive. Dit bestand is ongeveer 10.6 meg. Tijd 7 minuten 15 seconden. Vanaf de zip-drive naar de harddisk was ongeveer gelijk aan 7 minuten.
Ik bracht toen 2 wijzigingen aan. Ik sloot de ZIP-drive eerst aan op de eerste poort en ging naar de bios en stelde de EPP-mode in voor de eerste poort. Tegelijkertijd hing ik de printer aan de 2e poort.
De tweede verandering die ik aanbracht was dat ik de nieuwe versie van het programma downloadde vanaf David Campbells page Vervolgens installeerde ik dit programma. Bekijk het ingesloten readme bestand.
Vervolgens draaide ik dezelfde test die bestond uit het kopieëren van het Netscape tar-bestand naar en vanaf de ZIP-drive nogeens. Het kopieëren naar de C-drive duurde 1:55 seconden. Vanaf de harddisk naar de ZIP-drive duurde precies 1 minuut. Dit vergeleken met 7:15 en 7:00 met het oude programma. Dit was een belangrijke verbetering ten opzichte van het 0.26 programma. Dit was ook door gebruik te maken van de zip-drive als een vfat bestandstype.
Vervolgens formatteerde ik een zipdrive in ext2-formaat. Draaide dezelfde test nogeens. Het kopieëren naar de harddisk duurde slechts 50 seconden. Het kopieëren vanaf de harddisk naar de Zip-drive duurde slechts 40 seconden.
Performance Samenvatting
Voor dit testgeval waarbij een bestand van 10.6 meg werd verplaatst, is de 4-bit standaardpoortmode en programma versie 0.26 het langzaamste op 7:00 en 7:15.
Het nieuwe programma (1.41) en EPP mode met ext2 bestandstypes is de snelste met 50 seconden en 40 seconden.