Haal een set TrueType fonts op (bijvoorbeeld vanaf één van de vele sites die fonts beschikbaar stellen voor download) en doe als root op de opdrachtregel het volgende:
mkdir /usr/X11R6/lib/X11/fonts/Truetype
cp /home/joeuser/yourdownloaddirectory/*.ttf /usr/X11R6/lib/X11/fonts/Truetype
cd /usr/X11R6/lib/X11/fonts/Truetype
ttmkfdir > fonts.scale
mkfontdir
Als je nu een werkende Windowsinstallatie op één van je partitities hebt, dan moet je deze fonts direct vanaf daar gebruiken; ze naar een directory van je Linux partitie kopiëren wordt als *onwettig* aangemerkt. Zoek eerst uit hoe je je Windows partitie onder Linux kunt laten detecteren en dit werkend krijgt (de meeste distributies doen dit standaard tijdens de installatie) en doe als root dan het volgende:
cd /etc/X11
je-favoriete-editor XF86Config
In een aantal X distributies
wordt dit bestand gebruikt waarbij er een nummer aan is toegevoegd
(bijvoorbeeld: XF86Config.4
). Je zult uit moeten zoeken
welk bestand X11R6 gebruikt. Je kunt dit doen door het intikken van:
less /var/log/XFree86*
en dan het bestand wijzigen dat in de log wordt genoemd.Files
en de regels met
FontPath
, voeg onderaan deze lijst gewoon toe
FontPath "/jewinpartitie/windows/fonts/"
.
(jewinpartitie
moet worden vervangen door het mountpoint
van je windowspartitie).cd /winpartition/windows/fonts
ttmkfdir > fonts.scale
mkfontdir
Dit zorgt ervor dat alle fonts op je Windows partitie correct onder X werken.
Dat is het dan. Je hebt nu al je TrueType fonts werkend. Voor het toevoegen van fonts, verplaats/kopieer je die [*.ttf bestanden] naar de hiervoor vermelde directory en herhaal je het proces.
Netscape ondervindt problemen met deze fonts. Je moet de instelling "Allow Scaling" in het dialoogvenster Fonts controleren. Laat je niet in de war brengen door het feit dat het alleen de fontgroottes 0 en 12 laat zien. Mozilla heeft dergelijke problemen niet. Opera ook niet.
Het uitvoerbare bestand mkfontdir
zou in je
XFree 4.0.x distributie moeten zijn opgenomen.
Als je ttmkfdir
niet hebt, dan kun je het ophalen vanaf:
http://www.joerg-pommnitz.de/TrueType/ttmkfdir.tar.gz
De laatste versie van XFree86 (thans 4.0.2) is te vinden op: http://www.xfree86.org